Кімната аромотерапії

Надзвичайні ефекти дає впровадження аромотерапії. Спеціально підібрані запахи, маючи лікувальні властивості, впливають як на настрій, так і на фізичний стан :

  • заспокоюють
  • поліпшують пам'ять
  • увагу
  • підвищують працездатність
  • полегшують дихання
  • вгамовують кашель
  • головний біль
  • підвищують апетит.

Особливу увагу приділяємо аромотерапії під час епідемії грипу для санації повітря в групових кімнатах та залах. Під час сну діти сплять на аромоподушечках.

Діти отримують групову аерозотерапію – розбризкування в повітрі ефірних олій м'яти, піхти, шипшини, апельсину. Для цього ми використовуємо спеціальну аромолампу.

Ефірні олії володіють протимікробними властивостями. Це відмінний засіб боротьби з бактеріями та інфекціями.

Точковий масаж з аромомаслом біологічно активних точок з ефективних методів загартування та психофізичного тренування виконується шляхом натискання пучками пальців на шкіру і м'язи та розгалуження нервів. Дія на конкретні точки сприяє розслабленню м'язів та зняттю нервово-емоційного напруження. Активні точки діти масажують по спіралі пальцями легко, швидко.

Точковий масаж використовується для :
  • стимуляції захисних сил організму, зняття втоми з очей, втамування головного болю : на точках розташованих у заглибинах надбрівних дуг (там, де починають рости брови) вказівними пальцями обох рук виконувати 4 колові рухи за годинниковою стрілкою, поступово збільшуючи темп та силу натискування (одночасно обома руками, пальці не відривати) і 4 колові рухи проти годинникової стрілки з уповільненням темпу та послабленням сили натискування. За такою самою схемою виконується і масаж інших точок;
  • профілактики нежиті та інших распіраторних захворювань : точки розташовані симетрично у верхньому кінці борозенок на крилах носа масаж виконується вказівними пальцями обої рук;
  • профілактики вушних захворювань : точки розташовані симетрично на обох вухах на середині «козелика» або в основі мочок вух. Масаж виконується вказівними пальцями обох рук;
  • профілактики захворювань горла, органів дихання : точки розташовані під яремною ямкою між ключицями та в центрі грудної клітки на рівні першого ребра. Масаж виконується вказівним пальцем правої руки.

Рекомендації щодо використання ароматерапії для дошкільнят

Ароматерапія як різновид природотерапії базується на впливові запахів на психічний і фізичний стан дітей. У ароматерапії використовуються сили природи, проявлені в натуральних ефірних оліях.

Запах є важливим компонентом розвитку дитини, який гармонізує його. Психолого-педагогічні властивості ароматерапії як одного зі способів природо-терапевтичного впливу ґрунтується на тісному зв'язку між нюханням й емоційними станами дітей та їхнім психічним здоров'ям. Окрім того, що ефірні олії дають значний профілактичний ефект,вони можуть суттєво впливати на вияви тих чи інших психічних станів дітей.

  1. Аромати жасмину, грейпфрута, лимона допомагають підвищити продуктивність мовленнєвої діяльності та настрій дітей. Також лимон дасть змогу швидше подолати дезадаптацію під час переходу від спонтанного до діяльнісного мовлення, концентрувати увагу дітей.
  2. Аромати майорану, базиліку, апельсина, кориці можна використовувати для подолання мовленнєвих комплексів на кшталт "У мене не вийде розповідь", "Я не буду говорити", "Я не вмію вигадувати казки".
  3. Аромат хвої як тонізуючий засіб доцільно застосовувати під час проведення мовленнєвих ігор.
  4. Лаванду, аромат якої стимулює роботу головного мозку дитини, можна розміщувати на столиках, за якими дії виконують мовленнєві вправи.
  5. Ефірна олія шавлії мускатної посилює прагнення дітей до діяльності в цілому і мовленнєвої зокрема, урівноважуючи емоції, виявляючи релаксуючу та стабілізуючу дії на психіку дітей.
  6. Аромат ялівцю — незамінний помічник при нав'язливих страхах перед необхідністю виконувати мовленнєві дії. Він також відновлює душевну рівновагу.
  7. Аромат розмарину поліпшує довготривалу і короткочасну (мовленнєву) пам'ять, допомагає упорядкувати думки, дає відчуття зрозумілості.
  8. Аромат чебрецю повзучого стимулює й посилює діяльнісні задатки дитини.
  9. Аромат евкаліпта поліпшує логічне мислення, розмірковування дітей.
  10. М'яту перцеву, кипарис вічнозелений, лимон, гісоп лікарський, евкаліпт кулястий відносять до рослин, аромати яких виявляють стимулюючу дію на нервову систему, посилюють концентрацію уваги, сприяють довільності, навмисності мовлення.
  11. Аромат ромашки звичайної допомагає подолати сильні збудження (перезбудження), нервовість, підвищує терпимість у спілкування.

На корекційних та звичайних заняттях аромотерапія є фоном. ЇЇ доцільно поєднувати з музикотерапією. Аромотерапія корисна для дітей тим, що кожна ефірна олія , як зазначають дитячі психологи, увібрала у себе близько 500 рідин, що мають цілющу силу рослин, силу природи.

Кiлькiсть переглядiв: 2263

Коментарi

  • Наталія

    2013-02-20 18:10:52

    Можна дізнатись розклад занять з ароматерапії. Зарання дякую за відповідь....

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.